Jump to content

Українська 3D спільнота

Створено телеграм канали. Підписавшись на них ви будете отримувати повідомлення про появу нових тем на форумі. Також там Ви знайдете посилання на канал допомоги для вирішення термінових питань по друку та принтерам.
3DUA_Help 3DUA.info

Blogs

Featured Entries

 • KomAndr

  Здравствуй Octo Print.

  By KomAndr

  Благодаря настойчивости и щедрости @Cynic у меня появилась "малинка" - Raspberry Pi2. Я упирался как мог, так как не силен в линухоподобных системах, но процесс пошел. Под чутким руководством Андрея мы таки победили малинового осьминога.  Ох и попил он кровушки! Особенно когда отключился USB Wi-Fi и ни в какую не работал на малине. Мы день потратили на его излечение. 🙂  Вчера удалось нормально произвести первую печать исключительно через октопринт, да еще и веб камерой посмотреть процесс. Правда были и косяки, но об этом, наверное, я напишу в статье про октопринт.  П.С. идея связать все: Wi-Fi розетку, принтер, окту, вебку. Хочу что-бы при дистанционном включении принтера - включалась малина и запускался октопринт. В общем подробнее в статье.
  • 4 comments
  • 290 views

Our community blogs

 1. Raspberry Pi NAS ( Network Attached Storage) це ідеальний спосіб зберігання файлів і доступу до них, для вас та тих, хто у вашій локальній мережі. Це відносно легкий процес встановлення,  з низьким споживанням електроенергії. Для роботи 24/7. Як тільки ви налаштуєте свій перший диск , ви побачите, що цей процес неймовірно легко повторити. Ви можете зіткнутися з деякими ускладненнями під час першого налаштування , як правило, викликаних неправильним встановленням дозволів. Ще одна річ, яку я маю згадати, що якщо ви шукаєте швидкості, то навряд чи отримаєте їх з Pi. Це уповільнення пов'язане з необхідністю використання портів USB (2.0) для підключення жорсткого диска та мережевих інтерфейсів. Це налаштування NAS все ще є відмінним способом отримати доступ до ваших файлів для інших користувачів у вашій мережі за розумною ціною. Це майже необхідно для деяких проектів Raspberry Pi, де важливий легкий доступ до файлів.

  Що потрібно

  1.   Raspberry Pi

  2.   SD-карта (8 Гб + рекомендована)

  3.   Шнур Ethernet або ключ Wi-Fi

  4.   Зовнішній жорсткий диск

   

  Примітка: USB-порти на Raspberry Pi можуть виявитися недостатніми для живлення зовнішнього диска, тому вам може знадобитися купити USB-концентратор.

   

  Налаштування Raspberry Pi NAS

  У цьому підручнику я використовую стандартну операційну систему (OS) для Raspberry Pi. Ця ОС є Raspbian, якщо ви хочете встановити її, а потім перевірте інструкцію про те, як встановити Raspberry Pi NOOBS.

   

  Встановлення жорстких дисків

  Перше, що потрібно зробити, перш ніж налаштувати NAS, - це змонтувати зовнішні жорсткі диски. Для цього кроку важливо, щоб ми зробили це правильно в перший раз, інакше ми могли б закінчити з проблемами пізніше. Ви хочете бути в змозі змонтувати диск, так що він завжди буде таким же, навіть якщо Pi втрачає живлення або перезавантажується.

   

  1.   Виведіть термінал Raspberry Pi або за допомогою SSH або на самому Pi.

  2.   По-перше, давайте оновимо Raspbian, ввівши наступні команди:

   

  sudo apt-get update

  sudo apt-get upgrade

   

  3. Нам потрібно встановити підтримку ntfs, так що давайте спочатку встановимо пакет.

  sudo apt-get install ntfs-3g

  4. Далі, ми хочемо знайти наш зовнішній жорсткий диск для цього введіть наступну команду.

  sudo fdisk -l

  5. Там повинні бути дві великі диски, які з'являються, якщо у вас є більше ніж один диск, підключений. Першою буде SD-карта, на якій в даний час працює Raspbian (має бути щось подібне /dev/mcbblkop1), ігнорувати цю. Також має бути інший, який схожий на /dev/sda1 - цей диск, який ми будемо використовувати.

  1.thumb.png.7ade7c12de8c961e95ddc3c774742722.png

   

  6. Перш ніж монтувати диски, нам потрібно створити каталог для монтування. Для цього введіть наступну команду. (Не забудьте виправити команду з правильним ім'ям диска)

  sudo mkdir /media/NASHDD1

  7. Тепер, перш ніж продовжити, нам потрібно створити користувача для входу. Для цього введіть наступне. Примітка: Оновіть слово pimylifeup на своє, щоб змінити ім'я користувача.

  sudo useradd pimylifeup -m -G users

  sudo passwd pimylifeup

  8. Вам буде запропоновано ввести пароль двічі, обов'язково запам'ятайте цей пароль, оскільки він може знадобитися пізніше.

  9. Далі, ми повинні отримати GID і UID , переконайтеся, що ви записуєте їх, оскільки нам знадобляться ці пункти на наступному кроці. Оновлення pimylifeup з користувачем, який ви створили вище.

  Для gid введіть наступне (замінити на своє):

  id -g pimylifeup

   

  Для UID введіть наступне (замінити на своє):

  id -u pimylifeup

   

  10. Тепер нам потрібно відредагувати файл fstab, щоб наша Pi автоматично монтувала диск під час завантаження і встановлювала правильні дозволи, для цього введіть таку команду:

  sudo nano /etc/fstab

  11. Додайте наступний рядок до нижньої частини файлу. Зміна /dev/sda1 на будь-який жорсткий диск і оновлення uid і gid відповідно. (Нижче наведено кожен рядок)

  /dev/sda1 /media/NASHDD1 auto nofail,uid=enter_uid_here,gid=enter_gid_here,noatime 0 0

  2.thumb.png.ebf4ef6d9f223e5e8456c79f5ba07177.png

   

  12. Перезавантажте Raspberry Pi, і диски повинні автоматично встановлюватися з правильними правами.

  Тепер, коли ми завершили монтування дисків до папок, можна перейти до налаштування сервера samba. Якщо ви бажаєте внести зміни до папки, виконайте внесені зміни до встановленої папки. Наприклад, якщо ми хочемо створити новий каталог, введемо наступне.

  sudo mkdir /media/NASHDD1/share

   

  Налаштування Raspberry Pi Samba Server

  У цій частині ми завантажимо і встановимо пакет samba, щоб ми могли працювати з самба сервером Raspberry Pi. Якщо вам потрібна додаткова інформація про пакунок та його документацію, ви можете ознайомитися з веб-сайтом Samba .

  1. Спочатку нам потрібно буде встановити пакет samba, ввівши наступну команду:

  sudo apt-get install samba samba-common-bin

   

  2. На всякий випадок, якщо ми будемо робити помилки, слід створити резервну копію папки налаштування samba. Для цього введіть таку команду:

  sudo cp /etc/samba/smb.conf /etc/samba/smb.conf.old

   

  3. Тепер давайте відредагуємо конфігураційний файл, ввівши наступне:

  sudo nano /etc/samba/smb.conf

   

  4 Є кілька редагувань, які нам потрібно буде внести до цього файлу, спочатку видаліть (#) з рядка security = user.

  3.thumb.png.96b994272611eb9e2c32fd8f2b103f9c.png

  5. Далі нам потрібно буде додати наш жорсткий диск до файлу конфігурації samba. Введіть наступне, щоб додати жорсткий диск для спільного доступу (оновіть шлях, якщо ви маєте щось інше):

  [NAS]

  comment = NAS Folder

  path = /media/NASHDD1

  valid users = @users

  force group = users

  create mask = 0660

  directory mask = 0771

  read only = no

   

  6. Я швидко роз'ясню, що означає кожна з речей вище, щоб ви краще зрозуміли Raspberry Pi Samba Server.

  ·         [NAS]: Це назва спільного ресурсу (що ви побачите у файловому провіднику)

  ·         Comment: це коментар для асоційованого для спільного доступу.

  ·         Path: Шлях до папки, якою ви хочете поділитися.

  ·         Valid User: список користувачів, яким дозволено входити в цю спільну папку.

  ·         Force Group: Вказує назву групи UNIX, яка буде призначена для всіх користувачів, що підключаються до цієї спільної доступності.

  ·         Directory Mask: створює маску дозволів для всіх каталогів, створених на диску.

  ·         Read Only: це дозволяє встановити спільний доступ лише для читання.

   

  7. Тепер перезапустіть сервер samba, ввівши наступну команду:

  sudo /etc/init.d/samba restart

  8. Нарешті, вам потрібно підключити користувача до samba, зробіть це, ввівши наступне (pimylifeup змінити на своє):

  sudo smbpasswd -a pimylifeup

   

  Тестування Raspberry Pi NAS

  Тепер у нас все налаштовано, ми повинні перевірити, щоб переконатися, що все налаштовано належним чином. Тест дуже простий, тому я перейду приклад як Windows, так і Mac.

  Як тільки ви зробите цей тест, ви повинні мати повний робочий Raspberry Pi Samba Server. 

   

  Windows

  1. На Windows PC відкрийте файл Explorer.

  2. Натисніть на мережу в лівій колонці.

  3. Тут відкрийте Raspberry Pi.

  4. Двічі клацніть на папці.

  5. Введіть облікові дані.

  6. Тепер ви зможете зберігати, редагувати та видаляти файли в цій папці.

  4.thumb.png.73be7806c0b0727da348799d47ef96da.png

  Ось так, тепер і ви повинні бути успішно підключені до вашого NAS і мати можливість читати і записувати файли. Якщо у вас виникли проблеми з копіюванням файлів на диску, то ймовірно, що ваші дозволи невірні, переконайтеся, що двічі перевіряєте, що ви ввели.

  Джерело: Pimylifeup

   

   

 2. Приїхав до мене, за 10-ть днів, блок живлення на 24в та 600Вт 

  image.thumb.png.7ef8750b84f94e6763988c3314917d1d.png

  Розумію, що це не ManWell, але ж його повинно вистачити. Теперь думаю, щоб не міняти нагрівачі - трохи модернізувати прошивку Marlin 2.0 Враховуючи що всі вентилятори в мене живляться від DC-DC step down, залишається зменшити PWM на нагрівачі столу та екструдеру. Вважаю що цього повінно вистачити:

  #define BANG_MAX 140 // На сопло

  #define MAX_BED_POWER 180  // на стіл

   

  Може хто що доповнить? Чи не займатися дурницями та купити нагрівач хотенду на 24в?

  П.С. Стіл залишається 12в., без обговорень. 🙂 

   

 3. Єтой записью заканчивается моя история с верной Анькой. Переехала она к новому владельцу. Пусть служит ему верой и правдой!

 4. Привет всем! Сегодня хочу поделиться с вами одной находкой. Многие наверняка уже знают об этой программе, но мне как новичку стало интересно.  Итак – GcodePrintr. Программа управления печатью для Android платформы. Почему мне стало интересно? А все потому, что надоело таскать ноутбук к принтеру для калибровки стола. :) Сразу скажу, что знаю о существовании Octoprint, о его преимуществах… и вообще Octoprint классный. Знаю. Мой обзор GcodePrintr – это скорее эксперимент, чем рекоммендация. Сначала полетел я к уважаемому @KomAndr за заветным usb otg для подключения к принтеру, за что ему спасибище.

  P90514-155517.thumb.jpg.859198b25e44b822050bc84c118214b8.jpgP90514-155545.thumb.jpg.e351141e6bfb092ba2acff92650690f1.jpgP90514-155559.thumb.jpg.6f86b411f39edef645affb91ee392e99.jpg

   

  Первая часть моего эксперимента провалилась. Я пытался запустить GcodePrintr на стареньком Samsung Galaxy S2, он отказался подключаться к принтеру наотрез. Похвастаться не удалось и полез я в закрома, за планшетом Samsung Galaxy Tab (какой-то). Бесплатная версия программы GCode Simulator установилась и нормально подключилась к принтеру. Следующим шагом стала покупка ПРО версии программы (46.62 грн), потому что в ПРО есть возможность назначить 20 своих макросов gcode. Это мне в общем-то и нужно.

   

  Еще на GcodePrintr можно запустить простой веб-сервер для просмотра состояния печати с помощью веб-браузера.

  GCodePrintr может подключаться к 3D-принтерам через Bluetooth

  Может тягать файлы gcode из Dropbox  и  Google disk.

  И еще много интересного. Octoprint эта программка конечно же не переплюнет, но вполне может стать его дешевой альтернативой.

  О всех возможностях программы можно почитать на сайте автора http://3dprintapps.de/gcodeprintr.html

   

  Первая часть короткая, потому что еще ничего толком не настроил. Только проверил работу макросов (фото3) для калибровки стола. Они работают. Я доволен!

  Продолжение будет.

 5. Бывают случаи когда хочется заменить драйвер не внося изменений в основную прошивку по тем или иным причинам. Есть замечательный драйвер TMC2130 у которого есть такие плюшки как :

  • SPI настраиваемый интерфейс  (скорость до 4MHz)
  • До 256 нативных микрошагов (без интерполяции)
  • Уменьшение потребление энергии до 75%
  • Высокая точность определения нагрузки двигателя
  • При высокой нагрузке, мотор не пропускает шаги
  • Автоматическое переключение stealthChop и spreadCycle в зависимости от ускорения
  • Полная совместимость с A4988 подобными драйверами
  • Компоненты на нижней стороне платы для лучшей теплоотдачи
  • Автоматическое снижение тока в режиме простоя
  • stealthChop - для тихой работы и плавного движения
  • spreadCycle - высокодинамичный моторный прерыватель

   

  Так как же это все юзать не трогая родную плату принтера? Очень просто! Благодаря моей адаптации вы сможете использовать все преимущества драйвера и даже использовать концевики на основе моторов, т.е. полностью отказаться от концевиков на принтере и парковаться по датчику в драйвере(sensorless homing). Все это быстро и не дорого, без регистраций и смсlaugh

   

  Что нам надо для счастья?

  Любая Arduino. Чем меньше тем лучше. В идеале для старта и отладки подойдет Arduino Nano.

  В ардуину становить библиотеку TMC2130Stepper

   

  Саму ардуину подключаем к драйверам следующим методом :

  DIAG0 на драйвере подключаем в клемму место концевиков на плате вашего принтера( к примеру если драйвер для оси Х то подключаем вместо концевика XMIN. Не забудьте также вести землю!)

  SDO драйвера на  D12 ардуины

  CS выход драйвера на  D9 и D10 ардуины для X и Y соответсвенно.

  Все выходы SCK драйверов на D13 ардуины.

  Так-же SDI на D11

   

   

  Открываем Arduino IDE - выбираем нашу плату. Создаем новый скетч и пишем следующий код и прошиваем( вносим свои настройки)

  
  #include <TMC2130Stepper.h>
  TMC2130Stepper X = TMC2130Stepper(2, 3, 4, 9); //Первые 3 пина не важны. Оставьте как есть, последние это линия CS
  TMC2130Stepper Y = TMC2130Stepper(5, 6, 7, 10); //Первые 3 пина не важны. Оставьте как есть, последние это линия CS
   
  void setup() {
   X.begin(); // Инициализируем драйвер
   X.rms_current(500); // Выставляем ток в мА
   X.microsteps(16); // Выставляем количество шагов (от 1 - 256)
   X.interpolate(1); // Включаем интерполяцию(0- выключить)
   X.shaft_dir(1); // Направление вращения( значения 0/1)
   X.diag0_stall(1); // diag0 будет прижат к земле при обнаружении конца движения
   X.diag1_stall(1); 
   X.diag1_active_high(1); // diag1 будет прижат к питанию при обнаружении конца движения
   X.coolstep_min_speed(25000); // отключение ложного срабатывания концевика на низких скоростях
   X.sg_stall_value(14); // чуствительность (от -64 до 64)
   
   Y.begin();
   Y.rms_current(1000);
   Y.microsteps(16);
   Y.interpolate(1);
   Y.shaft_dir(1);
   Y.diag0_stall(1);
   Y.diag1_stall(1);
   Y.diag1_active_high(1);
   Y.coolstep_min_speed(25000);
   Y.sg_stall_value(15);
  }
   
  void loop() {
   
  }

  Собственно это все. Не забываем что ардуина должна включатся в месте с платой принтера. Потому питание можно взять или с нее или с питания логики драйверов

 6. Вновь неординарная печать. На этот раз парик для фотосессии, цель фотосессии - девушка маникен. Заказ удалось выполнить благодаря 3д сканированию по которому было подогнано размер парика с зазором в 1 см.

  parik4.jpgparik.jpgparik3.jpgparik2.jpg

×