Jump to content
  • entries
    6
  • comments
    25
  • views
    2,701

Проста інструкція по встановленню NOOBS Raspberry Pi


Cynic

842 views

У цьому підручнику ми розглянемо кроки по встановленню NOOBs Raspberry Pi, так що ви можете легко отримати операційну систему (ОС), яку ви хочете, як можна простіше і швидше.

 

Як ви вже знаєте, NOOBS Raspberry Pi - це найновіший спосіб отримання належної операційної системи. Якщо ви не придбали картку NOOBS SD, не варто переживати Це все дуже просто завантажити та встановити на звичайну картку SD  або карту micro SD. Інсталятор операційної системи NOOBS містить як Raspbian, так і LibreElec. Ви також знайдете інші операційні системи, але їх потрібно буде завантажити та встановити.

 

Тепер я ознайомлю вас з усіма основами, які вам потрібно знати, щоб отримати установку NOOBS і почати працювати в найкоротші терміни. Якщо ви купили попередньо встановлену карту або вам потрібно зробити нову установку, цей посібник зможе вам допомогти.

 

Найпростіший і, мабуть, найкращий спосіб отримати NOOBS - це просто придбати SD-карту, яка вже має попередньо встановлену ОС. Ви можете придбати це в більшості електронних магазинів, які мають Raspberry Pi на своєму складі. Наприклад, вони мають на продаж на Amazon, якщо ви шукаєте NOOBs SD-карту, яку ви знайдете.

Якщо у вас є попередньо встановлена карта SD, перейдіть безпосередньо до розділу "Перше завантаження".

Завантажити

1.   Необхідно використовувати комп'ютер із пристроєм для читання карток SD. (Якщо у вас немає такого, ви можете придбати пристрій  для читання SD-карт USB )

2.   Вам потрібно буде завантажити програму встановлення NOOBS (автономна і мережна інсталяція) на сторінці завантаження NOOBS, що становить близько 700 Мб. Ви можете завантажити мережеву інсталяцію, але для того, щоб вона працювала належним чином, потрібно мати активне мережеве з'єднання з Pi.

3.   Після завантаження витягніть файли з zip-файлу.

Форматуйте карту SD

Перед тим, як скопіювати файли NOOBS, потрібно відформатувати карту SD.

Для цього виконайте наведені нижче дії. 

 

1.   Вам знадобиться інструмент форматування, відвідайте веб-сайт асоціації SD і завантажте SD Formatter 4.0 для Windows або Mac.

2.   Виконуйте інструкції для встановлення програмного забезпечення для форматування.

3.   Вставте SD-карту в пристрій читання SD-картки комп'ютера або ноутбука та перевірте букву диска, що виділяється на неї, наприклад G: /

4.   У форматі SD виберіть літеру для вашої SD-карти (наприклад, G: /) і відформатуйте її.

 

Перетягніть файли NOOBS

1.   Після форматування SD-карти перетягніть всі файли у витягнуту папку NOOBS і помістіть їх у пристрій SD-карти.

2.   Всі необхідні файли будуть передані на вашу SD-карту.

3.   Після завершення передачі безпечно вийміть картку SD і вставте її в Raspberry Pi.

 

Перше завантаження

1.   Переконайтеся, що кабелі клавіатури, миші та монітора підключені до Raspberry Pi.

2.   Тепер підключіть кабель живлення USB до свого Pi і увімкніть живлення.

3.   Ваш Raspberry Pi завантажиться, і з'явиться вікно зі списком різних операційних систем, які можна встановити. Протягом моїх Pi проектів , я буду в основному використовувати Raspbian, якщо я не вкажу інакше, поставте галочку поруч з операційною системою, яку ви хочете встановити, і натисніть кнопку install.

4.   Тепер процес інсталяції розпочнеться, це може зайняти деякий час.

5.   Після завершення процесу інсталяції завантажиться меню налаштування Raspberry Pi (raspi-config). Тут ви можете встановити час і дату для свого регіону, а також увімкнути панель керування Raspberry Pi або навіть створити користувачів. Ви можете вийти з цього меню, використовуючи Tab на клавіатурі, щоб перейти до Finish.

 

Вхід і доступ до графічного інтерфейсу користувача

Ви повинні виявити, що остання версія Raspbian буде завантажуватися прямо на робочий стіл. Цей режим запуску можна змінити шляхом редагування конфігурації в засобі Raspi-config або за допомогою налаштувань у графічному інтерфейсі (Graphical User Interface). Логін Raspberry Pi за замовчуванням для Raspbian є ім'я користувача pi з паролем малини. Зверніть увагу, що під час введення пароля нічого не буде показано. Ця відсутність пароля є функцією безпеки в операційній системі Linux. Для виведення графічного інтерфейсу просто введіть startx.

Джерело: Pimylifeup

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...