Сушарка філаменту своїми руками. Або як здружити Хочу і Можу.
Прийшов час і мені замислитись про свою сушарку. Не маючи досвіду, та й поняття, якою повинна бути сушарка, мені все ж таки кортіло щось гарне та функціональне. В той же час, нарвався на вислів дядька Perinski, який відповідаючи на коментарі: А навіщо так заморачуватися? Відповів: Я полюбляю гарні і зручні інструменти, а ви як собі хочете. Ну тут мене і поперло… Риючи інтернет знайшов сушарку надруковану на 3д принтері. Але друкувати по 30 годин на одну деталь, я не мав ні бажання, ні часу.
Тоді я знайшов Wanhao Box2 і цей корпус став для мене прототипом. Тоді я почав вивчати характеристики і можливості цієї сушарки. Все було майже классно, але відгуки реальних користувачів були не надто лесні. По перше: користувачі писали, що нікому не потрібні ті ваги, щоб зважувати філамент і вираховувати час сушіння. Більш за все бажали запрограмовані режими сушки для різних марок філаменту та режим легкого підігріву, для зберігання та друку.
Враховуючи ці відгуки, у мене почало складатися попереднє ТЗ для розробки ПО. В Arduino і С++ я не розумію, тому вирішив замовити розробку ПО у фрілансерів. Скільки я грошей втратив на тих «розробниках», які просто копіюють скетчі з інтернету, я не буду писати. Нарешті я його знайшов. Дядько Вадим, з Харкова. Велика подяка тобі за розробку, за вдосконалення, за те що я не зміг висловити, тільки мукав, а ти зрозумів і зробив, та за відношення до кліента.
Що теперь вміе ПО:
· Маємо 4 запрограмовані режими сушки для PLA, ABS, PETG, NYLON, але з можливістю зміни температурного режиму, та часу сушіння.
· Маємо 3 кастомних режима, щоб самому налаштовувати різні режими.
· Запис всіх змін в EEPROM.
· Автоматичний перехід з режиму сушки в режим зберігання/друку.
· Сигналізація аварії/пробою десь у схемі
· Модульна система, з можливістю активувати різні датчики температури стола.
Поки все це писалось, я почав малювати корпус. Більш за все я наморочився з кутами вигину дверей, поки не вирішив просто надрукувати вставки під потрібним кутом.
Потім почав потроху втілювати ідею. Зламав декілка фрез, покі знайшов оптимальний режим обробки фанери.
Довго думав, як зробити конвекцію всередині. Знайшов цікаву ідею на thingiverse. Сподобалось, вирішив спробувати.
Ну а потім було збирання. Ніколи не купляйте меблеві кутники, бо там немає 90 градусів, аж ніяк. В майстерні знайшов китайські металеві кутники, вони виручили і короб вийшов рівний. Бо перша коробка була як Пізанська башта
Для нагріву я взяв силіконову грілку на 220в/80ват. Розміром 100х150мм. Приклеїв до алюмінію на термосилікон.
Утеплювач для короба взяв Поліфом самоклеючий. На загрунтовану поверхню фанери липне намертво.
Тепер, порадившись з @KomAndr зрозумів, що дісплей може не витримати температуру, якщо врізати його в дверцята наскрізь. Тому це питання залишилось не вирішеним. Мабуть треба буде малювати корпус для дісплея і кріпити зверху на двері. Все йшло майже добре, поки не дійшло до електроніки. Я паяв Паяв як міг і розумів, шо це не те і все не так. Коли останнього разу я зачіпив провода і все полетіло долу, я поматюкався, покурив і подзвонив Вадиму Так було вирішено розробити плату. Наразі плата вже розроблена і скоро замовлятиму її у китайців. Після цього буду все збирати до купи.
Попереду іспити та тести. Так що.... далі буде
- 1
10 Comments
Recommended Comments