З придбанням материнки SKR v1.1, на мікроконтролері LPC-1768, та невеликого ознайомлення із системою Smoothie – захотілося повернутися на знайомий Marlin. Під 32біт системи необхідно використовувати Marlin 2.0 (поки що складання bagfix), та й поняття прошивати контролер тепер відходить у небуття. Тепер потрібно компілювати firmware.bin та записувати цей файл на флешку. Принаймні, така процедура роботи озвученої плати. Ну і для цієї процедури потрібно використовувати PlatformIO. Власне раніше я не стикався з цим програмним середовищем – от і довелося розбиратися в особливостях та тонкощах, чим я з Вами і поділюся.
Мається на увазі наявність досвіду в установці та налаштуванні Marlin у середовищі Arduino IDE!!!
Формат посту більше схожий на покрокову інструкцію "приготування" прошивки для плати BIGTREETECH SKR V1.1 на мікроконтролері LPC-1768 з картинками:
- Качаємо свіжу прошивку Marlin та розархівуємо її в корінь будь-якого диска. Якщо на хляху до прошивки будуть російські літери або сама прошивка буде на хмарному сервісі типу Google drive - можливі проблеми та помилки при компіляції!
- Відкриваємо PlatformIO і швидко знайомимося з вмістом сайту, для підвищення власної освіченості. Бачимо, що є два шляхи (тут згадалася байка про два шляхи) використовувати Atom або VSCode. Я вибрав перше і перейшов на сайт ATOM, де його і скачав.
- Запускаємо установку та чекаємо запуску програми.
3. У вікні отримуємо набір запрошень, вітань та попереджень.
Я прибрав усе не потрібне мені.
4. Запускаємо налаштування, у вікні вибираємо пункт Install, у пошуку вбиваємо назву "platformio" і встановлюємо Platformio-IDE
5. Під час встановлення, програма попросить встановити ще одну, супутню програму. Вибираємо дистрибутив згідно зі своєю операційною системою і не забуваємо, під час встановлення поставити галку "застосувати системний патч для всіх користувачів".
З'явиться вікно з командним рядком і пропозицією натиснути будь-яку клавішу - тицяємо пальцем у клаву, можна із заплющеними очима
Програму встановлюємо із запропонованими параметрами, як завжди - далі - далі - ОК. та після успішного встановлення, Atom запропонує нам перезавантажити себе – погоджуємось.
6. Відкриється домашнє вікно програмного середовища Platformio, вибираємо – відкрити проект
Вказуємо шлях до папки з Marlin, зайві вкладки можна закривати.
7. Вибираємо файл налаштувань проекту Platformio.ini, в блоці [platformio] знаходимо пункт env_default і виділяємо megaatmega2560 – встановлену назву плати мікроконтролера та починаємо писати lpc – редактор запропонує на вибір варіанти з цим поєднанням літер. Вибираємо LPC1768 та зберігаємо зміни поєднанням клавіш "Ctrl+S" або через меню "Файл"
8.Відкриваємо файл boards.h по шляху Marlin\src\core і за допомогою поєднання клавіш "Ctrl + F" відкриваємо пошукове вікно, в ньому вводимо назву нашої плати SKR, виділяємо назву плати BOARD_BIQU_SKR_V1_1 і копіюємо назву в буфер обміну.
9. Відкриваємо конфігураційний файл Configuration.h і знаходимо рядок 135, в якому замінюємо назву материнської плати на свою, скопійовану. Також змінюємо швидкість порту відповідно до ТТХ своєї материнки. У моєму випадку 115200 та зберігаємо зміни. Якщо є не збережені дані у файлі, в кутку назви файлу буде світиться синя кулька. Після збереження він зникне.
10. Ось ми й дісталися пробної компіляції. На цьому пункті ми повинні протестувати компіляцію прошивки з основними налаштуваннями. Натискаємо на галочку або вибираємо в меню PlatformIO \ Build і згадуючи Масяню - "Тільки б не disconnect !!!" © очікуємо завершення процесу компіляції. Процес супроводжуватиметься рухом рядків із системною інформацією.
11. Якщо все пройшло успішно, на кілька секунд шапка термінального вікна забарвиться у зелений колір та вікно закриється. Це буде сигналом до успішного завершення пробної компіляції.
Якщо буде виявлена помилка – вікно терміналу залишиться активним і забарвиться у червоний колір. У ньому буде інформація про помилку.
12. Ну і власне, результат нашої роботи буде в папці проекту Марліна на шляху \Marlin-bugfix-2.0.x_02.07\.pioenvs\LPC1768
ЕПІЛОГ.
Ось ми разом і пройшли весь шлях встановлення, налаштування та компіляції прошивки Marlin 2.0 у програмному середовищі Platformio. Тепер можна приступати до налаштування прошивки під свій улюблений принтер, змінюючи файли Configuration.h и Configuration_adv.h
За цим – дозвольте відкланятися!
UPD. Корисна стаття з налаштуванням Атом- http://blog.harrix.org/article/6076#h2_1
Навчальні відео
За бажанням ви можете додати відео з Youtube чи Vimeo до вашого підручника
Recommended Comments
There are no comments to display.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.