Jump to content

Встановлення kiauh+klipper+mainsail

Cynic

Recommended Posts

Підготовка малини:

Перед тим як увімкнути флешку або підключити хард до малини, треба зробити два файли і завантажити їх у корінь свого носія. Створюємо порожній текстовий файл ssh.txt і завантажуємо до кореня флешки. Створюємо файл wpa_supplicant.conf і також завантажуємо його на флешку.

Файл wpa_supplicant.conf:

country=ua
update_config=1
ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant

network={
 scan_ssid=1
 ssid="мережа вайфай"
 psk="пароль"
}

Файл ssh.txt дасть вам доступ до малини по ssh, коли вона завантажиться. А файл wpa_supplicant.conf містить у собі всі налаштування вашої wifi мережі. У такому разі голий дистрибутив Raspbian Buster Lite одразу підключиться до wifi мережі.

Змінюємо поточний пароль:

passwd
На запит вводимо поточний пароль raspberry
І двічі новий пароль

Оновлюємо малинку:

Оновлення списку пакетів: sudo apt-get update
Оновлення пакетів:        sudo apt-get -y upgrade

Резервуємо ай пі для малини (за бажанням):

відкриваємо файл sudo nano /etc/dhcpcd.conf
В кінці файлу вставити:

interface wlan0

static ip_address=192.168.0.200/24
static routers=192.168.0.1
static domain_name_servers=192.168.0.1

Дані поміняти на свої, окрім (/24)

Адреси міняємо на потрібні. Натискаємо Ctrl-X вихід - підтверджуємо зміни, натиснувши на Y. Перезавантажуємося sudo reboot.

Після перезавантаження для з'єднання з малиною потрібно ввести новий айпі, для входу використовуйте нового користувача і новий пароль. Завантажуємося, з'єднуємось із малиною.

Відкриваємо програму для налаштування:

sudo raspi-config

8 Update - оновлення програми

4 Localisation Options / I1 Change Locale - шукаємо та вибираємо пробілом ru_RU.UTF-8 UTF-8

4 Localisation Options / I2 Change Timezone - вибираємо часовий пояс

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ставимо KIAUH:

Почати з встановлення git, потім клонувати і запустити сценарій.

sudo apt-get install git -y
cd ~
git clone https://github.com/th33xitus/kiauh.git
cd kiauh
chmod +x kiauh.sh scripts/*
./kiauh.sh

Сценарій kiauh.sh, можна швидко запускати командою:

./kiauh/kiauh.sh

kiauh1.thumb.png.df857c3e02701074a49b9d41b19783c5.png

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ставимо Klipper:

Всі інсталяції рекомендовано проводити в повноекранному режимі!

Щоб вийти з Kiauh - натиснути Q

Щоб повернутися до головного екрану - B

Головний екран Kiauh

kiauh.thumb.png.9b862fbb39f60e7af80f40ebb9a0dbe7.png

У Perform action натиснути 1, щоб отримати доступ до меню встановлення.

Встановити Klipper - Perform action 1+1

kiauh2.thumb.png.89eb5912640eaa19053d3e6f2f22fe8c.png

Папка конфігурації Klipper за замовчуванням:

В процессі інсталяції, якщо плата не підключена Klipper запропонує використати папку за замовчуванням - / home / pi / klipper_config

рекомендовано використовувати її. Натисніть Y, щоб підтвердити шлях до папки.

kiauh3.thumb.png.d2eb92258b09e0b50435658284494417.png

На одному Raspberry можна запустити кілька екземплярів Klipper. Це означає, що ви можете керувати кількома 3D-принтерами лише з одного Raspberry. Я особисто використовую 1 Raspberry для одного 3D-принтера, тому у мене кількість екземплярів Klipper дорівнює 1

KIAUH-Klipper1.thumb.png.ff7cd2223f5f41aada97baa9f4098d6d.png

Кліппер налаштований. Натисніть Q та Enter, щоб вийти з меню.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Встановлення Moonraker / Mainsail:

У меню встановлення виберіть варіант 2 для встановлення Moonraker / Perform action 1/2

KIAUH-Moonraker.thumb.png.53ef6adabc2ebcaa150684f1ae72070d.png KIAUH-Moonraker1.thumb.png.afc33e0279b7f089adadbb366162f58e.png

В процессі встановлення, може бути запропоновано змінити ім'я хоста вашої малини. Це на ваш розсуд. Я міняв Хост ще в  rspi-config. Якщо ви бачите повідомлення - No printer.cfg was found не лякайтесь, Moonraker не знайшов файл printer.cfg та пропонує створити мінімальний файл. Його потім можна буде замінити. Я ставив все без плати, тому підтвердив те що він пропонує і пішов далі.

Після встановлення Moonraker,  Mainsail чи Fluid встановлюється таким же чином. З головного меню в Perform action тиснемо 1 (Install), потім вибираємо цифру яка відповідає тому, що ви хочете встановити.

• Like 1

А де продовження? 🤣

Треба чи посилання, чи ще якось продублювати у розділ з кліппером, Цей KIAUH не тільки ж на трайдент діє. 🙂

Далі буде. Комп гикнув, вчора світло вирубило і він сказав "Все, я сплю" 🙂 І чогось УПС не спрацював. Біда...

1 година тому, Cynic сказав:

І чогось УПС не спрацював

Може треба було аккумчика замінити у упсі? 🙂 🙂 🙂 

1 година тому, Cynic сказав:

Так заряджений був. )) 

🤣🤣

Рекомендую вийняти аккумчик і не тестером перевірити його, а накинути, на приклад, автомобільну лампочку, будь яку. Ой як ти здивуєшся!

Я вже не раз стикався з АКБ упсів - мультіком напруга 12.6в, а як зверху накидаєш лампочку - напруга 0, знімаеш лампочку, знов 12в.  🤣🤣🤣 

15 хвилин тому, KomAndr сказав:

Рекомендую вийняти аккумчик

Спробую. Дяк. 🙂

• Create New...