Jump to content

Налаштування прошивки Marlin для застосування з термопарою та MAX6675

Recommended Posts

Вирішив і я спробувати підключити термопару на свого монстра. Принтер FlyingBear Ghost 4. Материнка MKS Gen L v.1.0. На момент написаня статті підключав поки в тестовому режимі, але принтер реагував на зміну температури і від нагріву пальцями і від сірника, причому досить різко перейшов в аварію, бо показало перегрів (що логічно).
Я не програміст і в налаштуванні конфігурації шарю зовсім трохи, тому підключити вдалося "методом тика" і за підтримки чату.
Саму термопару підключаємо до АЦП-модуля не плутаючи полярність. Синій - мінус, червоний - плюс. Далі є 5 контактів. GND, VCC відповідно вішаємо на мінус і плюс 5В. Інші 3 - шукаємо індивідуально, в моєму випадку:

SCK - на D52 (SCK)

SO   - на D50 (MISO)

Залишається CS. Такого контакта на платі не позначено. Йдемо в файл марліна. В мене прошивка під мій принтер v3.7 і відкривається в ArduinoIDE (пояснюю так, бо не знаю як воно в інших:)))).
Коли відкрився файл клікаю Ctrl+F і шукаю "max6675" в усіх вкладках і без врахування регістру. Те, що мені було потрібно, знайшов не з першого разу. Але як я зрозумів потрібен був рядок як на скріншоті, де вказано

#define MAX6675_SS       66   // Do not use pin 49 as this is tied to the switch inside the SD card socket to detect if there is an SD card present

тобто юзати 66 порт щоб не було глюків із картою пам'яті (мабуть)
Яка конкретно із вкладок конфігурації вивелася на екран я так і не зрозумів, але для проби я підключив SC в 66 порт (A12 D66)
Потім у вкладці Configuration.h знайшов:

#define TEMP_SENSOR_0 -2

(де 5 - тип термістора що стояв до цього) я замінив 5 на -2, що відповідає MAX6675 (only for sensor 0) і залив прошивку в принтер. 
Потім відключив роз'єм термістора від материнки, а то що там йому в голову влізе..
Перезавантажив принтер про всяк випадок і коли той включився перевірив що термопара реагує адекватно. пальцями нагрів до 33°, потім сірником. 
Тепер залишається тільки вкоротити провода самої термопари, закріпити АЦП-модуль на голові, подовжити від нього сигнальні провода і затягнути їх в підвал
І не забути калібрувати PID і зрівняти результати показів температури і папуг. Усьо (мабуть)

Безымянный.png MAX6675-Thermocouple-Temperature-Module-Connections.jpg 

Снимок.JPG  Снимок.JPG   Снимок1.JPG

• Like 1
  • Thanks 1
  • KomAndr featured this topic