Перейти до публікації

Встановлення Marlin 1.1.x на стокову материнку Anet A8 v1.0


Рекомендовані повідомлення

Все описане нижче має на увазі, що користувач має поняття про драйвера, хоч трохи знайомий з Arduino і вміє користуватися онлайн-перекладачем або знає англійську мову.

  1.  Завантажуємо останню прошивку Marlin , на час написання актуальна версія 1.1.9 
  2. Розархівуємо її у зручне місце та переходимо в папку \Marlin\example_configurations\Anet\A8 та копіюємо звідти два конфігураційні файли Configuration.h та Configuration_adv.h. Це і є "серце" налаштувань прошивки. У різних моделях принтерів використовуються різні драйвери крокових двигунів, кінематика, розташування "HOME" екструдера і т.д. Якщо уважно переглянути папку \Marlin\example_configurations\ побачимо назви всіляких принтерів, які підтримує Marlin і в кожній по два конфігураційні файли з налаштуваннями під конкретний принтер.
  3. Вставляємо скопійовані файли в корінь прошивки \Marlin\ на попередження про те, що такі файли вже існують – сміливо вибираємо "Вставити із заміною"
  4. Запускаємо середовище програмування Arduino, можна просто в корені прошивки запустити файл Marlin.ino
  5. Завантажуємо додаткову бібліотеку під материнку Anet anet-board-master, розархівуємо папку hardware  копіюємо з об'єднанням в корінь папки, де встановлено середовище Arduino.  Для 64 бітних систем - C:\Program Files (x86)\Arduino\
  6. У програмі вибираємо порт яким підключена материнка, вибираємо з меню плат Anet V1.0 
  7. У меню "Скетч" вибираємо Перевірити/Компілювати або натиснути іконку пташки в кружечку :classic_happy:
  8. Якщо все пройшло успішно, має з'явитись повідомлення схоже на 
    Скетч использует 124586 байт (98%) памяти устройства. Всего доступно 126976 байт.
    Глобальные переменные используют 4583 байт динамической памяти.

     

  9. Тепер закриваємо всі інші програми, які використовують підключення до принтера і в меню "Скетч" вибираємо Завантажити або тиснемо на іконку стрілочки в кружечку. Після закінчення прошивки принтер перезавантажиться, на екрані проскочить вітання з версією Marlin та відкриється стандартне вікно програми.

Власне ось і всі рухи тіла по прошивці Marlin в стокову плату Anet.

У конфігураційних файлах вже прописані всі параметри під Prusa подібні принтери і можна починати друкувати, як і раніше, пройшовши процедуру вирівнювання столу і т.д.

У наступних статтях я поділюся досвідом з підключення та налаштування Marlin для різних зондів автовирівнювання столу.

  • Міцного всім конекта з принтером :classic_biggrin:

 

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
  • 7 місяців потому...

автор прошивки, разом з тим, хто робив плату десь в китаї, а я намагаюсь змінити її на нормальну

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@KbIX э програми які порівнюють тексти між собою, за допомогою саме них треба робити зміни у нових конфігураційних файлах Марліна - Configuration.h & Configuration_adv.h 

Також треба пошукати назву свого принтеру у теці з переліком профелів принтерів. Може розробники вже зробили підтримку твого принтеру. :classic_ninja:

 

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та я ж не проти, тільки він виглядає як anet, а на дисплеї пише пруша ай 3 в... І хз що шукати. В тому то і проблема.

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@KbIX треба:

  1. З'ясувати потужність моторів по маркуванню;
  2. Прорахувати кількисть зубців на шківах моторів ХУ;
  3. Виміряти діаметр подаючої шестерні екструдеру, або потім відкалібрувати подачу.
  4. Всі китайськи принтери мають гвинтові вали 4-х західні з шагом 2мм.

Знаючи ці базові складові частини дуже легко зробити прошивку під свій принтер, до речи його можно обізвати на свій розсуд. 🙂 

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую

От тепер... я зовсім заплутався. 

Щоб залити прошивку - треба знати яка там вже є, бо інакше не коннектиться ардуно

яка вона там- залежить від марки прінтера

якої він марки - незрозуміло.

можна зробити свою прошивку, та залити її.

я десь загубився по дорозі......

 

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@KbIX кожен принтер має як відмінності, так і збіги. Від деаметру та кількості зубів на шестерні, а також від драйверу крокового двигуна, з його мікрошагом, залежить кількисть кроків на один міліметр руху вісі. Так само на двигун вісі Z та екструдер!

Все це треба прорахувати, а получені результати внести в прошивку Марлін. Ще треба правильно визначита та прописати в прошивці кінцевики, бо вони є механічні або електронні, а ще напрямки обертання моторів. І ще до біса багато чого треба в прошивці вказувати, щоб принтер запрацював так як треба, а не сікась-навкось!

Це так само як в запорожця пхати мотор від БМВ. Без знань та навичок нічого не вийде окрім зламаніх частин та механізмів!!!

Тут є такі варіанти:

  1. Зайти на сайт віробника принтера, скачати прошивку яку вони виклали для цього принтера та прошити її;
  2. Пошуком на Ютубі знайти послідовність налаштування прошивки Марлін. Самостійно, крок за кроком, спираючись на відео, та враховуючи особливості свого принтера - робити налаштування прошивки та прошити її в принтер;
  3. Знайти в своєму місті людину яка розбираеться в цьому та попросити допомоги;
  4. Назвати суму грошей яку готовий віддати за те, що тобі зроблять прошивку.

Я бачу в тобі бажання змінити принтер, сподіваюсь, у кращу сторону, але не бачу бажання розбиратися в цьому та вчитися. Тому я не бачу сенсу робити онлайн допомогу в цьому питанні. 🧐

П.С. все що треба для успішної прошивки у принтер - я описав у статті, та надав відповіді як це робити. 🤗

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
  • 1 рік потому...

Доброго времени суток. Облазил форумы, но не могу найти ответ. Спрошу здесь, прошивка марлин 1.0.6. При печати с карточки, запускается стол, а экструдер молчит, стол нагревается  и печать начинается с холодным экструдером. Если включить печать с карты, и вручную включить нагрев экструдера,  то печать пойдёт после нагрева стола. Если вручную включить нагрев стола и экструдера, а потом включить печать с карты, то всё работает правильно. Это наблюдалось с момента покупки. Подскажите куда копать. Принтер грабер i3, на борту MKS Gen V 1.0 и TFT 24.

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Сергей привет. Первое - прошивка ну оочень древняя. Хотя бьі поднять ее до 1.1.9 или переваливать уже сразу на 2.0

По проблеме, может чего со стартовьім скриптом не того? 

П. С. Я б, все таки рекомендовал, прошивку поменять. Я так понимаю тьі в прошивку не лез и не известно что в ней накрутили предьідущие хозяева или китайцьі. 

П. П. С на всякий случай, параметрьі прошивки нужно скопировать или командой м501 в терминале и записать вьівад в блокнот, или  репитерхостом зайти в еепром и заскриншотить. Не стесняйся, и не бойся - в прошивке ничего сложного нет. Спрашивай - поможем. 

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Новые версии прошивки вообще не идут на этом принтере, от него осталось только название))), вся электроника поменяна, но проблема не ушла. версия выше отключает стол по ошибке нагрева, я уже писал об этом на форуме. Потом забил, поменял рампс -бутерброд и дисплей, но осталось та же проблема.

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, Сергей сказав:

Новые версии прошивки вообще не идут на этом принтере, от него осталось только название))), вся электроника поменяна, но проблема не ушла. версия выше отключает стол по ошибке нагрева, я уже писал об этом на форуме. Потом забил, поменял рампс -бутерброд и дисплей, но осталось та же проблема.

Покажи конфиги прошивки :(configuration.h) Или посмотри чему значения опции:

 #define EXTRUDE_MINTEMP

 

А ну и ещё приатачь любой g-code, который на карту заливаешь, есть ощущение, что не настроен слайсер, которым генеришь g-code. Ну и подключайся в телегу, каналы есть вверху страницы, там оперативнее можно получить ответ.

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин тому, Сергей сказав:

вся электроника поменяна,

На мегу с рампсом отлично становится марлин 2. Подозрение, как заметил @alexeyd, на заниженньій предел защитьі єкструдера, а поставить его в прошивке, мог когда настраивал шаги єкструдера, назад не вернул. 😁 

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

вот такие значения: #define HEATER_0_MINTEMP 0
#define HEATER_1_MINTEMP 0
#define HEATER_2_MINTEMP 0

 

вот конфиг

Configuration.h

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Сергей сказал:

вот такие значения: #define HEATER_0_MINTEMP 0
#define HEATER_1_MINTEMP 0
#define HEATER_2_MINTEMP 0

 

 

ну в марлине по дефолту #define HEATER_0_MINTEMP 170 что не дает экструдировать пластик если температура экструдера ниже 170. Сейчас гляну конфиг

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Сергей 

#define PREVENT_DANGEROUS_EXTRUDE 150

#define PREVENT_LENGTHY_EXTRUDE

Вот эти параметры не нужно трогать, закоментируй их

 

 

13 хвилин тому, alexeyd сказав:

ну в марлине по дефолту #define HEATER_0_MINTEMP 170 что не дает экструдировать пластик если температура экструдера ниже 170. Сейчас гляну конфиг

не, промазал. 🙂

#define EXTRUDE_MINTEMP 170  Вот параметр по которому не дает экструдировать если температура ниже.

А то, что ты написал, это температура ниже которой вообще не начнется нагрев сопла.

 

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, KomAndr сказал:

не, промазал. 🙂

#define EXTRUDE_MINTEMP 170  Вот параметр по которому не дает экструдировать если температура ниже.

А то, что ты написал, это температура ниже которой вообще не начнется нагрев сопла.

 

да, точно промазал 😃 мин темп по дефолту в 5 вроде установлен.

@Сергей, попробуй закоменть строчки которые Андрей указал, и перекомпиль прошивку, если не заработает, то скинь плз сюда файлик, который ты на флешку закидываешь. Ну и я, как и Андрей, тоже посоветовал бы переходить на свежий марлин

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

вот нашёл- #define EXTRUDE_MINTEMP 170  //значение минимальной температуры сопла . так стоп. запутался, закомментировать- 

#define PREVENT_DANGEROUS_EXTRUDE 150

#define PREVENT_LENGTHY_EXTRUDE

и проверить- правильно понял?

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
24 минуты назад, Сергей сказал:

вот нашёл- #define EXTRUDE_MINTEMP 170  //значение минимальной температуры сопла . так стоп. запутался, закомментировать- 

#define PREVENT_DANGEROUS_EXTRUDE 150

#define PREVENT_LENGTHY_EXTRUDE

и проверить- правильно понял?

#define EXTRUDE_MINTEMP ставь так как в дефолтном марлине - 5 или оставь как есть

остальное коментим:

//#define PREVENT_DANGEROUS_EXTRUDE 150

//#define PREVENT_LENGTHY_EXTRUDE

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

изменений нет. стол греет, потом печать с холодным экструдером. вот файл с моделью.

Zagl.gco

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 хвилин тому, Сергей сказав:

изменений нет

Стесняюсь спросить. а после прошивки сброс EEPROM был сделан?

 

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, KomAndr сказал:

Стесняюсь спросить. а после прошивки сброс EEPROM был сделан?

 

Там не включён епром в прошивке.

нужно жкод смотреть есть ли там нагрев экструдера. Сегодня уже не могу глянуть, не за компом уже.

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

#define EXTRUDE_MINTEMP 170 осталось без изменений и к величайшему стыду вопрос-сброс EEPROM в смысле? я всё это время просто прошиваю, делаю изменения в прошивке и компилирую, запись и старт.

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 хвилину тому, Сергей сказав:

#define EXTRUDE_MINTEMP 170 осталось без изменений и к величайшему стыду вопрос-сброс EEPROM в смысле? я всё это время просто прошиваю, делаю изменения в прошивке и компилирую, запись и старт.

Без сброса еепром новые параметры прошивки не применяются. После каждой прошивки обязательно команда М502, что бы подтянуть новые параметры, иначе все в пустую

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Сергей сказал:

#define EXTRUDE_MINTEMP 170 осталось без изменений и к величайшему стыду вопрос-сброс EEPROM в смысле? я всё это время просто прошиваю, делаю изменения в прошивке и компилирую, запись и старт.

Сброс нужен только если он у тебя включён в прошивке, у тебя он выключен. Посмотри ещё в слайсере Настройки, есть ли там Настройки температуры у тебя? Или подожди до завтра, я жкод гляну.

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
  • KomAndr змінив заголовок на Встановлення Marlin 1.1.x на стокову материнку Anet A8 v1.0
  • KomAndr закріпив темі

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в тему...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...