Jump to content

Українська 3D спільнота

Створено телеграм канали. Підписавшись на них ви будете отримувати повідомлення про появу нових тем на форумі. Також там Ви знайдете посилання на канал допомоги для вирішення термінових питань по друку та принтерам.
3DUA_Help 3DUA.info
KomAndr

Тестування механіки принтера на швидкостях 50 - 300мм/с з кроком 10мм/с

Recommended Posts

Довго шукав причину дребізгу при друці, та зміщення шарів при пвидкостях переміщення вище 150мм/с Поміняв ТМС2130 SPI  на ТМС5160 SPI, підкрутив Vref на максимум можливостей драйверу - але рузультатів у кращу сторону не було, навпаки ще гірше стало. Десь в інеті проскочила інформація, що драйвери ТМС можуть визивати резонанс моторів, що сказується на якості друку.

Я замінив драйвера вісей ХУ на LV8729. Переміщення стали трохи голоснішими ніж на ТМС5160, але принтер вже не входив у такий дикий резонанс як було раніше. Далі мені прийшла ідея створити Г-код який проведе тестування можливостей принтера та драйверів на швидкості від 50мм/с до 300мм/с.

Вихідні данні тестового Г-коду:

• робоче поле принтеру 200х200мм;
  • запуск без нагріву;
  • рух голови по периметру столу, по діагоналям, та коло в середині столу;
  • прошивка принтера повинна підтримувати команди G2/G3 - рух по колу.

Для прошивки Klipper достатньо добавити в конфігурацію [gcode_arcs] 

image.thumb.png.8c9c030054e82aeffdf2c026928f2c03.png

На відео можно побачити, та почути як працює механіка, швидкість підписана. До речі, у мене на швидкості 250мм/с, з драйверами LV8729 та кроком 1/64, прошивка відрубає принтер на швидкості 250мм/с при діагональному переміщені. 

Тест на резонанс при швидкостях 50-300мм/с