Перейти до публікації

Термобар'єр з викрутасами. :)


Рекомендовані повідомлення

У багатьох друкарів були моменти коли починалися викрутаси з друком, то раптова недоекструзія, то лінії заповнення не доходили до ліній периметру, утворюючи пробіли, пусті місця між стінками та заповненням, або лінія периметру раптово переривалась і знов починалась. Все це наслідки проблем з термобар'єром. 

Для друку низькотемпературними пластиками рекомендують використовувати ТБ з тефлоновою (PTFE) трубкою в середині. Але для пластику діаметром 1,75мм трубка має розміри 3х2мм., тоб-то стінка тефлону, що стоїть між пластиком та розігрітим кінцем ТБ всього 0,5мм! Сам тефлон, за даними, працює до температури 250° Коли починаете переходити на друк АБС-ом або іншими, тугоплавкими пластиками, з підвищеною температурою друку, ця трубка бистро деградує, вигорає і звужується. Як наслідок починаються проблеми з подачею пластика у зону росплава і подальші трабли при нанесені його  на поверхню деталі. Виглядає ця трубка ось так

image.thumb.png.450811beccbf60ab97aed43a92b69331.png

Звісно, можно регулярно міняти цю трубку, або перейти на суцільно металевий ТБ, але є цікавий вихід. До речі його підказав @MrAngryStump як що я не помилився. Поправьте мене, як що це хтось інший був - виправлю!

Для модернізації нам треба купити ТБ з тефлоновою трубкою піл пластик діаметром 3мм. Там стоїть тефлонова трубка 4х3. Тоб-то ми можемо сміливо видалити ту трубку і вставити свою, всім до болю знайому трубку 4х2. Як профіт ми отримуємо збільшену товщину стінки між горячим кінцем ТБ і пластиком, що запобігає перегріву пластика у ТБ вище зони плавліня.

image.thumb.png.ee37a5532fa60f0616e0f51f0e7dfb1b.png

Зверху стоковий ТБ під 1,75, а знизу зліва стоковий під 3мм. З права модернізований по вище написаному. :classic_biggrin:

Такими трубками були укомплектовані стокові ТБ під 3мм

image.thumb.png.e2d866a0f6700eda21a7d5716959cf4a.png

Вийнявши це неподобство, вставляємо нашу трубку 4х2 до упору і відрізаємо канцелярським ножем так, щоб тефлон виступав за межі ТБ на висоту, приблизно 0,5мм. Потім, коли будемо збирати екструдер, ця висота трубки дасть можливість гарно ущільнити простір між ТБ і соплом. Нижче фото як виглядає ТБ з трубкою 4х2 після 3-х місяців друку АБС-ом при середній температурі 235°

image.thumb.png.ccd6a15324c747a9eabbbebb27e0046e.png

Як бачимо - добре видно місце прижиму торця сопла до ТБ і випукла фасочка, яка компенсує фаску у вхідному отворі сопла. Сама тефлонова трубка залишилась білою. Цей термобар'єр можно без заміни трубки знову поставити на принтер, але що нам заважає вирізати нову тефлонку? У нас їх як у дурня фантиків!!!

 

 

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
  • 10 місяців потому...

О да, это она. Прям большое вам спасибо. Сегодня забрал на почте этот термобарьер (ну и ещё много чего).

Не знал же сразу что для pla, нужен т-барьер со вставкой, и не мог понять почему у меня пластик застряет перед соплом. Так и валяется уже почти год красный pla. 

Пошел "исправлять"

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в тему...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...