Jump to content

Автономне живлення принтерів

Recommended Posts

Доброго дня, в сучасних реаліх (довбана русня) постало питання аварійного живлення принтерів. В мене є простенький ДБЖ АРС але в нього макс автономний період роботи 10-15хв, цього замало (ідеально 6-8годин). Після пошуків знайшов більші зовнішні акумуляторні батареї до нього на 65Ah-80Аh 12V, але є одне но, принтери працюють від 24в, і схема живлення вимальовується така - акумуляторна батарея 12в - БДЖ - Імульсний БЖ на 15А 24в - принтер. Навіть моїх поверхневих знань достатньо щоб зрозуміти що тут відбуваєть подвійна конвертація (якщо можливо так сказати) з 12V DC до 220AC до 24V DC з втратою десь біля 15%-30% при перетворенні напруги. В мене виникло питання а чи є технічна можливість замість ДБЖ підключити два 12в акумулятора після ІБЖ 24в і як це зробити, щоб коли основне живлення зникало - принтери працювали від акумуляторів? 

20 хвилин тому, i_vetal_i сказав:

чи є технічна можливість замість ДБЖ підключити два 12в акумулятора після ІБЖ 24в і як це зробити

Правильний висновок! Як що принтер дійсно 24в і стіл так само, а не від 220в, то два послідовно з'єднаних 12в АКБ підключаються через збірку діодів шотке прямо на +24в БЖ. Окремий БЖ (зарядний пристрій) на 24в чіпляється на АКБ - виключно для заряджання цих аккумів.

При зникненні світла живлення принтера продовжиться від АКБ, при відновленні електропостачання принтер перейде на свій бж, а АКБ почнуть заряджатися від свого зарядника, але раджу зарядний пристрій АКБ поставити з обмеженням по току, бо два висаджених АКБ зі старту легко 30+А смоктануть з зарядника. 

П.С. автомобільні АКБ, при заряджанні, виділяють пари сірчаної кислоти і водню, що погано впливає на здоров'я живих організмів!!!

Все живлення 24в. Чи є детальна схема (можливо в інтернеті) бо я не сильно в електриці знаюсь. Дякую за відповідь.

Розглядаю акумалятори для БДЖ типу GEL.

Спитай в группі в телезі, там є ті хто шарять

2 години тому, i_vetal_i сказав:

Чи є детальна схема (можливо в інтернеті)

Схема сама проста 

snap_screen_20221025120828.thumb.png.2dd0a44c71723067ff0d5495c6b2310a.png

Діод бажано поставити парою, щоб збільшити пропускну здатність

snap_screen_20221025121600.thumb.png.f5ba3e9fee30d2df79733aa26341d7b7.pngsnap_screen_20221025123749.thumb.png.9cbfde4d519e64e2a95af6a6278455a0.png

першу і третю ноги об'єднуєш з першою і третьою ногами другого діода, 2-і ноги першого та другого. На 1та 3 ноги подаєш плюс з АКБ, з 2 подаєш на плюс блока живлення принтера

https://imrad.com.ua/ru/mbr3060pt-e3-45

• Like 1

Дякую, величезне. Знайомий порадив ще поставити на АКБ ось такий контролер заряду акумуляторної батареї XH-M60 https://prom.ua/ua/p1258706040-m601-kontroller-zaryada.html. Як ви гадаєте це варто робити? 
P.S. автомобільні АКБ набагато дешевші чим АКБ ДБЖ, тепер думаю придбати їх та винести з майстерні чи переплатити. 

1 година тому, i_vetal_i сказав:

поставити на АКБ ось такий контролер заряду акумуляторної батареї

Як що використовувати зарядний пристрій до АКБ - нічого не треба додавати.

1 година тому, i_vetal_i сказав:

автомобільні АКБ набагато дешевші чим АКБ ДБЖ, тепер думаю придбати їх та винести з майстерні чи переплатити. 

Чим більша відстань від АКБ до споживача - тим більша втрата напруги. На метрі можно загубити до 1,5в Саме цей фактор став пройграшем постійного струму у "боротьбі струмів"