Jump to content

Кирилиця у назві файла - як заставити працювати, знадобиться киянка (скрипт KIAUH).

Recommended Posts

Як всі знають Python2.7 не вміє працювати з іменами файлів у кирилиці, тому доводиться постійно називати файли латинськими літерами. Для більш досвідчених - другий пітон не розуміє кодування Windows-1251

Деякій час назад @Creo2005, у нашому телеграм каналі наочно продемонстрував, що кліппер вже розуміє кирилицю, але на python3 - от же я спробував це перевірити і таки так - працює. Далі інструкція як це зробити, при наймі як це робив я:

1.  Дізнатися які версії питону встановлено у системі

whereis python

whereis python

Вивід команди покаже всі варіанти питону які встановлені у системі. У мене було python2.7 та python3 Отже треба видалити 2.7

2. Видаляємо зайве

sudo apt autoremove python2.7

Як що в системі присутня підверсія, наприклад 2.7.13 - тоді прописати повністю версію.

3. Для надійності перезагрузка

sudo reboot

4. Запускаємо кіаух

./kiauh/kiauh.sh

5. Видаляємо Klipper

6. Встановлюємо Klipper, коли запитає яку версію пітону треба використовувати - вибираємо Python 3 

7. Для заспокоєння совісті - ще раз перегружаємо систему.

Більше нічого не треба робити, не перезбирати мікропрограму, не перепрошивати її   т.д. і т.п.

Тепер можна не заморочуватися, перед збереженням Г-коду, на якій мові назва файлу для друку! 😉

• Like 1
  • Thanks 1
  • KomAndr changed the title to Кирилиця у назві файла - як заставити працювати, знадобиться киянка (скрипт KIAUH).