Jump to content

Модель слишком сильно прилипает ко дну ванны при печати на фотополимернике

Recommended Posts

Доброго времени суток всем) Столкнулся недавно с проблемой сильного прилипания печатаемой модели к пленке ванны фотополимерного принтера. При печати отрывает модель от поддержек. Изначально думал что проблема в поддержках, увеличил их количество практически до предела, помогло но не полностью, по двум углам модель оторвало. Первые несколько печатей делал на оригинальной FEP пленке которую в последствии случайно запорол. В последствии за неимением оригинальной пленки решился на трюк который проворачивал ранее, оригинальную пленку заменил на плёнку от рукава для запекания, ранее такой трюк у меня удавался не чуть не хуже чем с оригинальной пленкой, но с другой смолой. 

Буду очень благодарен если кто может быть поможет советом как избавится от этого, пленку от какого производителя лучше всего брать и в целом как улучшить качество печати.

Привіт. Одразу ряд запитань: який принтер, смола, параметри друку, параметри підтримок і як розміщається модель і що власне за модель? відповідь краще на скріншотах

Модель железнодорожного полувагона, печатал смолой Plexiwire resin basic (серая, синяя). На последнем скриншоте показаны поддержки на первой печати, в последствии я увлеличил их плотность раза в четыре. Плоскую деталь рамы с отверстиями отрывает в любом случчае, мелкие детали пропечатываются хорошо, а вот сам корпус полностью напечатался один раз, но по углам оторвало с поддержек и перекосило стол.

Снимок экрана (102).png

Снимок экрана (104).png

Снимок экрана (105).png

По перше - під час підготовки до друку краще мінімізувати площу кожного шару
Плоску деталь дна краще друкувати на боку перпендикулярно столу або під кутом 45*
Вагон то взагалі окрема катастрофа - мало того, що всією площиною на підтримках так потім ще і як присоска працює
Треба або робити дренажні отвори, щоб під час відриву шарів де вже ідуть стінки не утворювалася присоска між плівкою та моделлю або також друкувати під кутом (але також з дренажними отворами). Думаю останнє буде найбільш оптимальне
Поверни його вздовж довгого борту градусів на 15-20 до столу і вздовж нижньої грані, яка починає друкуватися першою, розстав підтримки із приблизно однаковим інтервалом. 
На скріні погано видно параметри підтримок та інші налаштування. І в чому потім нарізаєш, також покажи налаштування часу, швидкості та висоти

• Like 1

Добрый вечер) Вот сегодня напечатал модель, уже хоть что то толковое получилось. Однако есть ряд вопросов по некоторым моментам. Появились непонятные дыры разных размеров в бортах, в некоторых местах поддержки не справились, а в некоторых поддержки срослись в один монолитный элемент который намертво был скреплён со всей моделью, так произошло на центральной части днища вагона, и сбоку на раме. 

P.S. Чуть позже выложу скрины с настройками поддержек и слайсера.

IMG_20220513_205331.jpg

IMG_20220513_205246.jpg

IMG_20220513_205238.jpg

IMG_20220513_205230.jpg

IMG_20220513_205210.jpg

IMG_20220513_205201.jpg

IMG_20220513_202216.jpg

IMG_20220513_202222.jpg

IMG_20220513_202116.jpg

IMG_20220513_202132.jpg

IMG_20220513_202058.jpg

IMG_20220513_202107.jpg

IMG_20220513_202003.jpg

Я думаю то прорвало стінки через те що немає отворів. Вже писав про них. Вагон як присоска працює
Додай отвори десь 2-3 мм діаметром через дно вагона вздовж нижньої грані (та, що перша починає друкуватися)
Тоді вагон перестане бути як присоска, а отвори потім можна замазати смолою або взагалі зберігати той шматочок, що вирізається і використовувати його як пробку
Плюс не варто довіряти автоматичній розстановці підтримок, або якщо їх все-таки використовуєш то постав відсоток заповнення десь 40 і потім вручну додавай там де треба і прибирай зайве, але тут треба ще "відчувати" чи зможе твій принтер надрукувати таке нависання чи все-таки там треба підтримка
Також рекомендую зменшити товщину рафта під підтримками, бо туди йде гора матеріалу а він там такий не треба, бо просто в сміття половину викинеш
Для такої маленької моделі я думаю запросто можна взяти підтримки Light, бо Середні то мені здається дуже жирно
Якщо є в Телеграмі - напиши в загальному чаті або знайди мене https://t.me/vladk1da, там якість скрінів трохи краща
Сам на початку воював із принтером, а потім якось в один момент зловив волну

Снимок1.JPG

Снимок2.JPG

Edited by vladk1da