Jump to content

Українська 3D спільнота

Створено телеграм канали. Підписавшись на них ви будете отримувати повідомлення про появу нових тем на форумі. Також там Ви знайдете посилання на канал допомоги для вирішення термінових питань по друку та принтерам.
3DUA_Help 3DUA.info
KomAndr

Стартовий скрипт, або прощавай сопля на старті!

Recommended Posts

Напевно не секрет, що починаючи друкувати ма постійно пінцетом прибираєми соплю, що нахабно лізе с сопла 🤣 Також бувае коли offset_z невеликий, при калібруванні вісоти столу, сопло понаставляе крапок з пластику по всьому столі.🤬 Все це мене дуже дратувало та я шукав шляхи позбутися цього. Перше що я зробив - добавив у стартовий скрипт команду яка перед початком друку друкує полосу по краю столу. Завдяки цій команді тепер можна не друкувати юбку навкруги моделі, бо пластик вже е у соплі та знаходиться там під певним тиском і готовий до друку,  але залишається проблема з крапками після калібрування. Час від часу я повертався до цього питання, та на решті я дійшов до вирішення цієї проблеми!

Я трохи поміняв алгоритм стартового скріпту. За замовчуванням скрипт нагріває стіл до встановленної температури, потім сопло і аж потім калібруе стіл. Також алгоритм встановлення offset_Z постійно нагадував, що требі розігріти стіл та сопло.😄

Я спробував після прогріву столу зробити автокалібрування, а потім гріти сопло. І в мене вийшло! Теперь немає злісних цяток на столі. Так ось, нижче ділюсь моїм стартовим скриптом для ABL:

M190 S[bed0_temperature] 		;Bed wait
G90	 				;set absolute coordinates
G21 					;metric values
M82	 				;set extruder to absolute mode
G28					;move X/Y/Z to min endstops
G29					;ABL
G0 X-2 Y6 F5000				;nozzle movement beyond the BED
M109 S[extruder0_temperature] 		;Extruder (wait)
M420 Z2					;ABL end at a height of 2cm
G1 Z0.2 E5 F4000 			;lower the nozzle and crush the plastic
G1 X100  E12 F1000  			;extrude 12mm of feed stock
G92 E0	 				;zero the extruded length
M900 K0.09	 			;Set K-Factor ABS

Коментар до скрипту.

Після нагрівання столу виконується калібрування, потім сопло повертається до вказаної точки(Х-2,У6) і нагрівається. Пластик, що виходить під час нагріву опускається за межами столу. Після нагріву сопло опускається на висоту 0,2мм і по краю стола малює лінію довжино 100мм. Під час друку цієї лінії як раз і нормалізується тиск в соплі и підготовлюється розплав пластику до подальшого друку.

Також можно в нульовій точці, за межами столу, прикріпити металеву щітку і проходячи скрізь неї - сопло буде залишати соплю з пластика на цій щітці. 😎

Всім чистого сопла і столу, та гарного друку!

• Like 1

маю 2 варианти, перший , принтер у якого х0 у0 мінімальні значення та знаходяться у зоні стола

M104 S[first_layer_temperature] ; set the extruder temp and wait
M140 S[first_layer_bed_temperature]
M405
G28 ; home all axes
G29
G1 Z5 F12000
G1 X0 Y0 Z0.5 F8000; go near bed level
M114
M109 S[first_layer_temperature]
G92 E0 ; set extruder to zero
M82 ; use absolute distances

;--- head clean ---
G1 X20 E10 F100
M190 S[first_layer_bed_temperature]
G1 X30 Y0 e15 Z0.3 F200
G1 Z3

другий, екструдер може виїхати за межи стола , в цього  трохи інший код

M140 S[first_layer_bed_temperature]

M405

G28 ; home all axes

G29

G1 Z5 F12000
;--- head clean ---
G1 X-23 Y-5 Z0.5 F8000; outside bed
M114
M82 ; use absolute distances

G1 E15 F100
G1 X0 Y0 Z0.3 F200
M190 S[first_layer_bed_temperature]
G1 x0.8 E15.5 
G1 Z3
G1 X2 Y2 F8000

@Deniss у твоїх скриптах першим починає грітися сопло. З прогрівом з сопла починає витікати пластик и утворюється сопля. Коли проходить калібровка, принтрер може цю соплю приклеїти до термоблоку, а може залишити десь на столі. Дуже не зручно коли запускаєш друк з віддаля. На приклад, дома хтось з родини вже присутній, а мені треба друкувати модель годин зо п'ять. Коли я вдома, то можу прибрати цю соплю сам, а коли нема - то тут як раз і спрацює мій скрипт 😁 Сопло почне нагріватися за межами полю друку і залишиться на столі під час друку першої, прочистної, лінії.

це можливо треба видалити

та відразу за G29 вставити виделене та

але, я мав декілька неприємних випадків, коли шматок пластику завдовшки з 1 мм перешкоджав вимірам стола , датчик 0.8 а шматок 1 мм, ось і похибка при вимірах . Якщо слідкувати за соплом після друку то це не важливо

• Like 1