Jump to content

Українська 3D спільнота

Створено телеграм канали. Підписавшись на них ви будете отримувати повідомлення про появу нових тем на форумі. Також там Ви знайдете посилання на канал допомоги для вирішення термінових питань по друку та принтерам.
3DUA_Help 3DUA.info
Sign in to follow this  
  • entries
    5
  • comments
    11
  • views
    162

DietPi - початок тестування

Cynic

40 views

dietpi-logo.thumb.png.4c19106025c52be07f703d4182611c94.png

 

Сьогодні я хочу написати трохи про дистрибутиві, який для мене став відкриттям. Відкриттям, особливо для використання з Rsapberry Pi. Це DietPi. Практично всі з нас хоч трохи знають Linux. Але коли справа доходить до роботи в терміналі, починається глухий кут. У DietPi такі проблеми зведені до мінімуму, тому що цей дистрибутив має готове меню установки програмного забезпечення. У тому числі і Octoprint. І ще, DietPi в три рази легше ніж Raspbian Lite. У розгорнутому вигляді він важить всього 400 мб.

programm.thumb.png.38cf1a4077e333f61e4330383dcf385a.png

DietPi - це дистрибутив Linux, доступний для різних пристроїв ARM:

Orange Pi, Raspberry Pi, Banana Pi, Odroid, Pine і т. Д. Він заснований на Debian і орієнтований на ультралегкі систему, так що сама система використовує мінімум ресурсів, надаючи більшість з них користувачу (програмному забезпеченню, яке збираємося встановити) і, таким чином, дозволяє використовувати максимальні функції. Як і Armbian, розробники DietPi є дуже активними, забезпечується відмінна підтримка і регулярно виходять оновлення, і хоча DietPi не є такою повною системою як Armbian (оскільки вона орієнтована на легкість і простоту), представлені різні інструменти налаштування системи і встановлення програм, які дуже прості у використанні, і це спрощує підготовку системи.

DietPi-Config.thumb.png.7b81df9a7913f963be9aeef7e24f2505.png

Зараз я тестую DietPi з двома платформами - хмарний сервер Nextcloud і всім нам знайомий Octoprint. Про всі етапи установки я незабаром планую написати. В даний момент можу сказати, що хмарний сервер Nextcloud, я запустив на Raspberry Pi2.

  • Like 1


2 Comments


Recommended Comments

Я ставив DietPi на OrangePi Zero W 256Mb та ще й Octoprint. Під помаранч вони перестали оновлювати систему, та і з ROOT правами там треба добре погратися щоб налаштувати в octopint. 😁 

А так, да, система працездатна. 

Share this comment


Link to comment

Якщо з Octoprint більш менш все зрозуміло, то з Nextcloud ще багато питань. Наразі маю образ Nextcloud, але він 3 гіга має. Хоча, якщо всі данні скинути з флешки на накопичувач, повинно працювати швидко. Потрібно трохи часу, потестувати та зробити повний опис інсталяції та налаштувань.

Share this comment


Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×